BT Güvenlik Siem Uzmanı - Borsa İstanbul

Ağ Yönetimi Uzmanı – Borsa İstanbul

Ağ Yönetimi Uzmanı

Borsa İstanbul, Ağ Yönetimi Uzmanı arıyor.

Aranan Nitelikler

  •  Cisco, Juniper, Arista vb. markaların ağ cihazlarını kurma ve yönetme, ileri seviyede ağ dizaynı konularında bilgi sahibi
  • Paket analizi yapabilme (ileri seviyede wireshark, tcpdump bilgisi) bilgisine sahip,
  • TCP/IP protokolü, ağ teknolojileri ve OSI referans modeli hakkında ileri seviyede bilgi sahibi,
  • Tercihen CCIE Routing/Switching sertifikasına sahip,
  • Borsa İstanbul benzeri büyüklükte (en az 1000 adet bilgisayar/sunucu sistemi) ve kritiklikte (Finans sektörü ya da Kamu alanında faaliyet gösteren) bir işyerinde belirtilen hizmet tanımına uygun iş tecrübesi olmak tercih nedenidir.

İş Tanımı

  • Veri Merkezi Ağı, Eş Yerleşim (Kolokasyon) Ağı, Veri Yayın Ağı, Yerel Ağ (LAN), Üye ve Aracı Kurumların piyasa sistemlerine erişim sağladığı Uzak Erişim Ağı (WAN), Internet ve noktadan noktaya devreler, Kablosuz Ağ altyapısını oluşturan tüm donanım, protokol ve yazılımın, kurulumu, konfigürasyonu, geliştirilmesi, yönetim ve işletiminin yapılması,
  • Meydana gelen sorunların analizi ve çözümünün sağlanması, raporlanmasının yapılması.

Ağ Yönetimi Uzmanı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Borsa İstanbul Hakkında Genel Bilgi

30 Aralık 2012 tarihinde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanun’un 138. maddesi uyarınca Borsa İstanbul A.Ş., borsacılık faaliyetleri yapmak üzere Kanun’un yürürlüğe girdiği tarihte kurulmuştur.

Sermaye piyasamızda borsaları tek çatı altında toplayan Borsa İstanbul, esas sözleşmesinin Sermaye Piyasası Kurulu’nca hazırlanıp ilgili Bakanın onayı sonrasında 3 Nisan 2013 tarihinde doğrudan tescil ve ilan edilmesiyle faaliyet izni almıştır.

Misyonumuz

Geleceğin sermaye piyasalarında, Türk ve bölgesel finansal varlıklar için küresel entegre pazar yeri olmak.

Vizyonumuz

Tüm yatırımcılar için güvenilir, şeffaf, etkin, adil, yenilikçi, rekabetçi ve sürdürülebilir bir işlem platformu sağlamak.

Diğer Sistem ve Ağ Uzmanı ilanları için tıklayınız.

Comments are closed.