borsa_istanbul_logo_yatay

BT Güvenlik Uzmanı – Borsa İstanbul

Genel Nitelikler

Borsa İstanbul,BT Güvenlik Uzmanı arıyor.

•Palo Alto ve Cisco ASA güvenlik duvarlarının kurulum, bakım ve işletimi konularında bilgi ve tecrübe sahibi,

•F5 BIG IP Yük dengeleme (Load Balancer), Web Uygulama Güvenliği (WAF) ürünlerinin kurulum, bakım ve işletimi konularında bilgi ve tecrübe sahibi,

•DDoS, IDS/IPS, SSLVPN ürünlerinin yönetimi konusunda bilgi ve tecrübe sahibi,

•WebProxy, Email Security Gateway, MDM/MAM ürünlerinin yönetimi konusunda bilgi ve tecrübe sahibi

•Kurumsal bilgi güvenliğinde erişim denetimi, ağ segmentasyonu, tanılama, yetkilendirme, veri güvenliği, PKI, perimeter ağ güvenliği ve istemci tabanlı bilgi güvenliği konuları hakkında bilgili ve tecrübeli,

•TCP/IP ve ağ teknolojileri konusunda bilgi sahibi (3tier mimari, NAT mekanizmaları, VPN tünelleme, yönlendirmeler, spoofing, ağ servisleri, paket analizi, vs.)

•Wireshark, Tcpdump, Netcat uygulamalarında tecrübe sahibi,

•Tercihen Palo Alto Networks Certified Network Security Administrator (PCNSA), CCNA Security veya CCNP Security sertifiklarından en az birine sahip.

•Borsa İstanbul benzeri büyüklükte (en az 1000 adet bilgisayar/sunucu sistemi) ve kritiklikte (Finans sektörü ya da Kamu alanında faaliyet gösteren) bir işyerinde belirtilen hizmet tanımına uygun iş tecrübesi olmak tercih nedenidir

BT Güvenlik Uzmanı ilanı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

Borsa İstanbul Hakkında Genel Bilgi

30 Aralık 2012 tarihinde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanun’un 138. maddesi uyarınca Borsa İstanbul A.Ş., borsacılık faaliyetleri yapmak üzere Kanun’un yürürlüğe girdiği tarihte kurulmuştur.

Sermaye piyasamızda borsaları tek çatı altında toplayan Borsa İstanbul, esas sözleşmesinin Sermaye Piyasası Kurulu’nca hazırlanıp ilgili Bakanın onayı sonrasında 3 Nisan 2013 tarihinde doğrudan tescil ve ilan edilmesiyle faaliyet izni almıştır.

Misyonumuz

Geleceğin sermaye piyasalarında, Türk ve bölgesel finansal varlıklar için küresel entegre pazar yeri olmak.

Vizyonumuz

Tüm yatırımcılar için güvenilir, şeffaf, etkin, adil, yenilikçi, rekabetçi ve sürdürülebilir bir işlem platformu sağlamak.

 

Diğer güvenlik uzmanı ilanları için tıklayınız

Comments are closed.