Deneyimli Frontend Yazılım Uzmanı - Akbank

Deneyimli Frontend Yazılım Uzmanı – Akbank

Deneyimli Frontend Yazılım Uzmanı

Akbank, Deneyimli Frontend Yazılım Uzmanı arıyor.

Deneyimli Frontend Yazılım Uzmanı ne iş yapar?

  • BT uygulama geliştirme ekiplerine uygulama geliştirme altyapısı sağlar
  • Bu takımlara yazılım yaşam döngüleri boyunca destek olur
  • Şube Uygulamaları , Çağrı Merkezi Uygulamaları, Kurumsal uygulamalar dahil BT’nin tamamına (60 dan fazla takım 400 den fazla developer) önyüz geliştirmeleri konusunda destek verir

Aranan nitelikler nelerdir?

  • Farklı veya aynı web teknolojileri üzerinde genel olarak 4 yıl deneyim ve üzeri sahibiAsp.Net veya .Net Core teknolojilerinden en az birinde tecrübe sahibi
  • Javascript veya Typescript konularından en az birisinde bilgi sahibi
  • CSS , Less, Sass konuları hakkında fikir sahibi
  • Profesyonel olarak hazırlanmış UX çalışmalarını hayata geçirmede istekli ve azimli
  • Tercihen Angular 8 uygulama geliştirme konusunda bilgili
  • Tercihen Devops konularında bilgili
  • Tercihen Agile / Scrum çalışma metodolojilerinde tecrübe sahibi

Akbank Hakkında

Akbank, 30 Ocak 1948 tarihinde özel sermayeli bir ticaret bankası statüsünde Adana’da kurulmuştur. Kuruluş amacı bölgedeki pamuk üreticilerine finansman sağlamak olan Akbank, ilk İstanbul şubesini, 14 Temmuz 1950’de Sirkeci’de açmıştır. 1954 yılında Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’a taşınmasının ardından şube sayısını hızla artıran Akbank, 1963 yılında tüm bankacılık işlemlerinde otomasyona geçmiştir.

Akbank, 1990 yılında halka açılmış ve 1998 yılında ikincil halka arz ile uluslararası piyasalarda American Depository Receipt (ADR) olarak da işlem görmeye başlamıştır.

Akbank’ın temel faaliyetleri kurumsal ve yatırım bankacılığı, ticari bankacılık, KOBİ bankacılığı, bireysel bankacılık, ödeme sistemleri, Hazine işlemleri ve özel bankacılık ile uluslararası bankacılık hizmetlerini içeren bankacılık uygulamalarını kapsamaktadır. Banka, standart bankacılık faaliyetlerinin yanı sıra, şubeleri aracılığıyla, Aksigorta A.Ş. ve AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş. adına sigorta acenteliği faaliyetlerini de yürütmektedir.

Faaliyetlerini İstanbul’daki Genel Müdürlüğü ve yurt çapındaki 21 bölge müdürlüğü aracılığıyla sürdüren Akbank, yurt içinde 770 şubesi ve 12 binin üzerinde çalışanıyla güçlü ve yaygın bir dağıtım ağına sahiptir. Akbank yaklaşık 18 milyon müşterisine hizmetlerini, geleneksel dağıtım kanalları olan şubelerin dışında, Akbank İnternet, Akbank Mobil, Çağrı Merkezi, yaklaşık 5.000 ATM, 600 binden fazla POS terminali ve diğer yüksek teknoloji kanalları aracılığıyla sunmaktadır.

Deneyimli Frontend Yazılım Uzmanı ilanı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Diğer Frontend Developer ilanları için tıklayınız.

Comments are closed.