AWS Meetup #46 – AWS ve Güvenlik – Level 200

AWS Meetup #46 - AWS ve Güvenlik - Level 200

Herkese Selamlar,

Öncelikle herkese güzel ve keyifli bir hafta diliyorum.

İki haftalık aranın ardından umarım çok iyisinizdir, bu yıl çalışmalarımıza güvenlik ile devam ediyor olacağız. ‘Bulut üzerinde iş yükü oluşturmayı düşünen herkesin aklına ilk sıralarda gelen sorulardan en önemlisi, belki de ilki, ‘bulut sistemleri acaba ne kadar güvenli?’ oluyor. Bu ‘güvenli’ kelimesinin karşılığı aslında bir çok boyutta düşünülüyor olabilir. Örneğin ‘verilerimi bulutta saklarsam başkaları verilerimi görebilir mi?’ ya da ‘verilerimi buluta gönderirken başkaları verilerimi ele geçirebilir mi?’, ‘Kimin hangi veriye erişmesine ya da ne yapacağına karar verebilir miyim?’, ‘Uygulamalarıma dışarıdan saldırabilirler mi?’, ‘Buluttaki iş yüklerimi güvenli hale getirdim ama gerçekten öyle mi? gibi. İşte bütün bu soruların cevaplarını bulmanıza yardımcı olmak için bu haftaki Meet-up’ta “AWS Üzerinde Güvenlik” konusunu konuşalım istedik. Bu kapsamda AWS güvenlik servisleri ile veri koruma, kimlik ve erişim yönetimi, önleyici kontrol yöntemleri, ağ ve altyapı güvenliği servislerinden bahsediyor olacağız.

Etkinlik sonunda küçük bir çekiliş yapıp 3 arkadaşımıza AWS Voucher’ları da dağıtmayı ihmal etmeyeceğiz. Bu arada sırf bu çekiliş ve katılım yönetimi için bir uygulamayı “Mobilist” ekibi geliştirdi, geliştirdikleri çok güzel uygulamalar var, aynen bu uygulamanın da çok hoşunuza gideceğini düşünüyorum, “Mobilist” ekibine tekrar teşekkür ediyorum, ilk defa bu meetup ile bu uygulamayı kullanacağız.

Kısaca programımız şu şekilde :

18:30 Kayıt & Networking
19:00 Bölüm 1
20:00 Pizza Arası
20:30 Bölüm 2
21:30 Soru Cevap

Kısaca Halil :

AWS Türkiye Solutions Architect ekibi takım lideri olarak çalışmakta, yaklaşık 2.5 yıldır AWS çalışanı olan Halil, Solutions Architecture ekibi olarak AWS üzerinde doğru, kaliteli, optimum performans ve uygun maliyetli mimarilerin tasarlanmasında kurumsal, orta-segment ve startup firmalara destek veriyor. Daha önce 8 yıl IBM’de önce Orta ve Doğu Avrupa, sonrasında ise Orta Doğu ve Afrika bölgesinde DevOps Teknik Lideri olarak, birçok ülkede farklı segmentlerdeki müşterilere DevOps pratikleri ve çözümleri ile ilgili danışmanlık verdi.

Sevgiler
Barış Bilen Vural
AWS Ambassador / AWS Authorized Trainer – Champion / AWS Training Partner / AWS Consulting Partner – CAF / AWS Meet-up Head – Turkey

Kaynak : https://www.meetup.com/tr-TR/AWS-User-Group-Turkey/events/268979622/

Event Details
Harita Bilgisi