Gameventure - Turkcell

Gameventure – Turkcell

Gameventure

Turkcell Geleceği Yazanlar, Arıkovanı ve Game Factory ile birlikte harekete geçerek oyun geliştirme sektörüne yeni kahramanlar kazandıracak Gameventure projesine hayat verdi. Kendi oyunlarını geliştirmek ve oyun sektörüne giriş yapmak isteyen 18 yaş üzeri herkes, Gameventure projesine katılarak ihtiyaç duyduğu tüm desteğe kavuşacak.

Eğitim Fazı

Türkiye’nin en büyük yazılım topluluğu Geleceği Yazanlar’da eğitimleri alarak, oyun dünyasının geleceğini kodlamaya başla!

Dünya’nın en gelişmiş ve en yaygın kullanılan oyun motoru Unity ile C# programlama dilini adım adım öğren. Eğitimleri tamamladıktan sonra çoklu platformlarda çalışabilecek 2D oyunlarını hayata geçir.

4 modülden oluşan eğitimde programlamanın temellerinden başlayarak ilk oyununu geliştirebilecek seviyeye gel ve sertifikanı al. 16 saatlik eğitimin ardından 2D oyunlar tasarlamak için hazırsın. Üstelik Bonus modülü de alarak oyunların ilgili cihazlarda nasıl çalıştığını ve reklam entegrasyonunun nasıl yapıldığını öğrenmek senin elinde. Hızlandırıcı faza geçmeden önce Unity 101 sertifikanı almalısın. İlgili eğitime buradan ulaşabilirsin.

Hızlandırıcı Faz

Artık kendi oyununu üretebilecek teknik bilgiye sahip olduğuna göre, oyun kuluçka merkezi Game Factory’nin sunduğu desteklerden faydalanmaya hazırsın.

Game Factory kanalları içerisinde danışman ve mentorlardan birebir destek alarak tüm etkinliklere katılma ve diğer deneyimli ekiplerle tanışma fırsatı yakala.

Bu aşamada alacağın destekler ise şöyle;

Bu bir takım oyunu!

Ekibini tam olarak oluşturmadıysan, Game Factory çalışanları görüşmeler yaparak aktif projelerde yer almanı sağlayacak. Unutma, bu bir takım oyunu!

Mentorluk

Game Factory Mentor ağı, fikir aşamasından geliştirme ve yayın aşamasına kadar daima yanında olarak, ihtiyaç duyduğun desteği alman için konunun uzmanlarıyla iletişim kurup bir araya gelmeni sağlayacak.

Geliştirme

Kuluçka aşamasında hızla oyun geliştirmeye başlaman gerekiyor. Deneyimli ekipler, geliştirme sürecinde projenin etkin bir şekilde yürütülmesine destek olacak.

Etkinlik ve Network

Sektörün önde gelen kişileriyle online olarak bir araya gelerek başarılı stüdyolarla tanışma ve ağını genişletme fırsatı yakala.

Oyun Testi

Oyunun hazır duruma geldiğinde Game Factory’nin açık beta ve test yayınlarına kadar bir dizi desteğinden yararlan.

Partner Destekleri

Game Factory partnerlerinin indirimli veya ücretsiz olarak sunduğu fırsatlar daha hızlı yol almanı sağlayacak.

Fonlama

Oyunun hazır hale geldiğinde kaynak yaratmakta güçlük çekeceğini düşünüyorsan yanılıyorsun. Türkiye’nin kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, bu aşamada yardımına koşarak ihtiyaç duyduğun maddi kaynağı yaratmana destek olacak.

Projen fonlamaya hazır hale geldiğinde Arıkovanı’nın deneyimli ekibiyle birlikte lansmanını yap ve oyununu daha geniş kitlelere yayabilmek için destek topla.

Oyunun insanların ilgisini çekti ve Arıkovanı’nda topladığın desteklerle hedefine ulaştın. Kendini kanıtladığına göre oyununu yayınlamaya ve milyonlara ulaşmaya hazırsın. Artık, kendi oyununun kahramanısın.

 

  • Başvuru Tarihleri: 3 Aralık – 26 Şubat
  • Katılımcıların Duyurulması: 5 Mart

Detaylı Bilgi ve Başvuru için tıklayınız.

Bu sayfada yayınlanan ilanın en güncel ve son haline ulaşmak için lütfen kaynak linkine tıklayınız. Eğer web sitemiz ile kaynak linkte yer alan bilgilerde farklılık varsa ilanın yanlış anlaşılmasına engel olabilmemiz için lütfen ilan@bilisimpersoneli.com mail adresine ilan bilgilerini bildirmenizi rica ederiz.

Comments are closed.