Katlanabilir sepet teknolojisi, ilaç keşfini, kişiselleştirilmiş tıbbı geliştirmeyi amaçlamaktadır

Katlanabilir sepet teknolojisi, ilaç keşfini, kişiselleştirilmiş tıbbı geliştirmeyi amaçlamaktadır

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Farklı haberler için tıklayınız.

Bir ilaç keşfi bilim adamı, bir FDA onaylı ilacın geliştirilmesinin ilk aşamalarında tipik olarak 10.000’e kadar bileşik tarar. Bu yüksek verimli tarama sırasında, aday bileşikler başlangıçta hücre ve doku örnekleri üzerinde test edilir.Bu tür deneyler, oyukların her birinin bir test tüpü görevi gördüğü çok oyuklu plakalar kullanılarak gerçekleştirilir. İlk tarama sürecinin çoğu otomatiktir. Ancak büyük bir istisna, histolojik analiz için bir mikroskopta daha fazla analiz için hücre ve doku örneklerini çok oyuklu plakalardan, tipik olarak plaka başına 96 veya daha fazla oyuktan almaktır.Şimdi, Purdue Üniversitesi araştırmacıları, histoloji analizi için hücre ve doku örneklerini alma sürecini hızlandırmak için katlanabilir bir sepet teknolojisi geliştirdiler. Bu, ilaç keşfi bilim adamları yeni ilaçlar geliştirirken veya sağlık uzmanları belirli bir hasta için en iyi ilaçları ararken analiz sürecini önemli ölçüde hızlandıracaktır.Purdue Mühendislik Fakültesi’nde makine mühendisliği profesörü olan Thomas Siegmund, “Katlanabilir sepet dizisi teknolojimizin ilaç keşfi ve kişiselleştirilmiş tıp için büyük avantajları var” dedi. “Katlanabilir sepet dizimizle hücreler ve doku artık plakanın kuyucuklarına batırılmış sıvı geçirgen mikro kaplarda bulunur. Mikro kaplar esnek bir ızgaraya bağlanır. Bu ızgara, sadece kuyu plakasına değil, aynı zamanda hücrelerin ve dokunun mikroskopi analizi için çok fazla bulunduğu daha küçük bir histoloji kasetine de uygundur. ”Siegmund, bu yeni cihazla Purdue araştırmacılarının sadece zaman alan bir işlem adımını kaldırarak yeni ilaç oluşturma sürecinin hızlanmasına değil, aynı zamanda doku ve hücre transferi sırasında hata oranını azaltmaya da katkıda bulunduğunu söyledi.Purdue teknolojisi özellikle hücre biyolojisi, farmakolojisi, toksikolojisi ve kişiselleştirilmiş ilaçlar için ortaya çıkan bir teknolojiyle uyumludur – hücrelerin 3B konfigürasyonda büyüdüğü ve hasta dokularını daha iyi taklit eden 3B hücre kültürü. 3D hücre kültürleri, bilim insanlarına vücuttaki ilaç reaksiyonlarının çok daha doğru bir analizini verebilir.

Mekanik ve biyomedikal mühendisliğinin Purdue profesörü olan Bumsoo Han, “Sferoid adı verilen belirli bir hücre tipinden veya organoid olarak bilinen çoklu hücre tiplerinin doğal ve kasıtlı karışımlarından türetilen 3D hücre kültürlerine artan bilimsel ilgi var” dedi. Purdue Üniversitesi Kanser Araştırmaları Merkezi program lideri.

Makine mühendisliği Purdue profesörü ve ekibin üyesi olan George Chiu, “Teknolojimiz 3D kültürlerin işlenmesi ve analizi ile engellerin üstesinden gelmek için tasarlanmıştır. Bu süreçler genellikle zahmetli, çoğunlukla manuel ve düşük bir verime sahiptir. Artan verim hem ilaç keşfine hem de kişiselleştirilmiş tıbba fayda sağlayabilir. ” Purdue katlanabilir sepet dizisi, yüksek verimli kültür ve doku ve ilişkili hastalıkların incelenmesini içeren histolojik analiz için yeniden yapılandırılabilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Bilim adamları ve doktorlar, bu tür analizleri, tümörleri daha iyi incelemek için kanser hastalarını incelemek için kullanırlar.

Ulusal Kanser Enstitüsü teknolojiyle ilgili ilk çalışmayı finanse etti.Araştırma ekibi, teknolojiyi patentlemek için Purdue Araştırma Vakfı Teknoloji Ticarileştirme Ofisi ile birlikte çalışıyor. Ofis kısa bir süre önce Discovery Park Bölgesinde Yakınsama Yenilik ve İşbirliği Merkezi’ne taşındı.Araştırmacılar, Purdue fikri mülkiyetinin ticari değerini arttıran projeleri desteklemek için kurulmuş bir geliştirme programı olan Trask İnovasyon Fonu’ndan destek aldı. Fon, yılda iki kez OTC aracılığıyla ticarileştirilen patentli yenilikleriyle fakülte ve personele yardım etmek için ödüller veriyor.Araştırmacılar, teknolojilerini geliştirmeye devam etmek için ortak arıyorlar. Lisanslama ve diğer fırsatlar hakkında daha fazla bilgi için pwfinnerty@prf.org adresinden OTC’den Patrick Finnerty ile iletişime geçin.

Purdue Araştırma Vakfı Teknoloji Ticarileştirme Ofisi Hakkında

Purdue Araştırma Vakfı Teknoloji Ticarileştirme Ofisi ABD’deki önde gelen araştırma üniversiteleri arasında en kapsamlı teknoloji transfer programlarından birini işletmektedir. Bu ofis tarafından sağlanan hizmetler Purdue Üniversitesi’nin ekonomik kalkınma girişimlerini desteklemekte ve Purdue’yu ticarileştirerek, lisanslayarak ve koruyarak üniversitenin akademik faaliyetlerine fayda sağlamaktadır. fikri mülkiyet. Ofis, Kamu ve Toprak Hibe Üniversiteleri Derneği’nden 2019 İnovasyon ve Ekonomik Refah Üniversiteleri Ödülü Ödülü’nü alan Purdue Araştırma Vakfı tarafından yönetiliyor. Purdue Araştırma Vakfı, Purdue Üniversitesi’nin misyonunu ilerletmek için oluşturulan özel, kar amacı gütmeyen bir vakıftır. Daha fazla bilgi için otcip@prf.org ile iletişime geçin.

Purdue Üniversitesi Hakkında

Purdue Üniversitesi, günümüzün en zorlu zorluklarına pratik çözümler geliştiren en iyi kamu araştırma kurumudur. ABD Haber ve Dünya Raporu ile Amerika Birleşik Devletleri’nin En Yenilikçi 6 Üniversitesi arasında yer alan Purdue, dünyayı değiştiren araştırmalar ve dünya dışı keşifler sunuyor. Uygulamalı ve çevrimiçi, gerçek dünya öğrenmeye adanmış Purdue, herkese dönüştürücü bir eğitim sunar. Satın alınabilirlik ve erişilebilirliğe adanmış olan Purdue, 2012-13 seviyelerinde donmuş harç ve çoğu ücrete sahiptir ve hiç olmadığı kadar fazla öğrencinin borçsuz mezun olmasını sağlar. Purdue.edu’daki bir sonraki dev sıçramanın kalıcı arayışında Purdue’nun nasıl asla durmadığını görün.

 

Leave a Comment